Aknīste

2015.gada 10. oktobrī plkst. 14:00
Gārsenes evaņģēliski luteriskā baznīcā
In memoriam

Imants Mežaraups – 57

Piedalās:
Talsu ev. lut. draudzes koris AMENDA,
diriģente Nora Žeigure
Latvijas izdevniecības jauktais koris BURTNIEKS,
mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Egils Lipšāns,
diriģenti Andris Pundurs un Ainars Knesis
Dženifere Rumpāne (klavieres), Arta Romanova (saksofons)

Organizē Imanta Mežaraupa daiļrades atbalsta fonds sadarbībā ar Aknīstes novada pašvaldību, Aknīstes novadpētniecības muzeju un Gārsenes evaņģēliski luterisko draudzi
Atbalsta Latvijas Komponistu savienība un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija

Ieeja brīva

 „In memoriam.

Imants Mežaraups – 57”

Aicinām uz komponista, pedagoga, diriģenta Imanta Mežaraupa atceres pasākumu viņa dzimšanas dienā 2015. g. 10.oktobrī plkts. 14:00 Gārsenes evaņģēliski luteriskā baznīcā.

Uzvārds Mežaraups Aknīstes novadā ir ļoti izplatīts. No seniem laikiem šeit mīt ne tikai meža, bet arī kalna, sila un daudzi citi raupi. Mežaraupu vidū ir ļoti daudz spilgtas personības – zinātnieki un pedagoģi, dzejnieki un lidotāji, sportisti un juristi. Viens no tiem ir latviešu komponists, mūzikas pedagogs un diriģents Imants Mežaraups.

Imants Mežaraups mūžībā aizgājis negaidīti – 54 gadu vecumā (2013. g. 21.jūnijā). Šis mūziķis dāvāja ne tikai sava gara mantojumu, bet cilvēku atmiņās palika kā sirsnīgs, vienkāršs un jauks cilvēks. Viņa māte, Austras kundze, sava vēstulē raksta:” Imants jau no bērnības vienmēr bija ļoti mīļš, saticīgs, ar jauku raksturu. Pamatskolā visi viņu bija iemīļojuši.” Komponista atdusas vieta atrodas Aknīstē Tunķeļu kapos netālu no tēva dzimtas mājām „Brūveri”.

Šī cilvēka vārds un viņa mūzika turpina dzīvot. Par to liecina Imantam Mežaraupam veltītie piemiņas pasākumi gan Filadelfijā, gan Rīgā 2013. gadā, uz kuriem bija sapulcējušies viņa daiļrades cienītāji un draugi, 2014.gada 10. oktobrī atceres koncerts, kuru rīkoja Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes koris AMENDA .

  1. gadā tika nodibināts I.Mežaraupa daiļrades atbalsta fonds (IMDAF), kurš sadarbībā ar Aknīstes novada pašvaldību organizē šogad jau trešais komponista atceres pasākums Gārsenes evaņģēliska luteriska baznīcā. Tuvāk ar komponista Imanta Mežaraupa biogrāfiju un daiļradi var iepazīties apmeklējot izstādi „In memoriam. Imants Mežaraups -57” Aknīstes novadpētniecības muzejā no 10. līdz 30. 3. oktobrim.

Olga Vabeļa, Aknīstes novadpētniecības muzeja vadītāja

 

Atbildēt