Lielzalves muiža

Lielzalves muižas parks oktobrī

Gadsimtiem – slavenā Lielzalves muižas pils, bet pēdējos 100 gados – Zalves pamatskola. Esības vējiem pāri traucoties, izmainījies pils  vizuālais tēls, saglabājot tikai atmiņu stāstus, leģendas un skopas dokumentālas liecības par pils dzīvi un greznību.

LIELZALVES MUIŽAS PARKS oktobrī

Sācies astronomiskais rudens

Muižas mājas jumta notekcauruļu tīrīšana

 

Lielzalves muižas kungu mājai sena sena vēsture, simtgadīgi pamati, sienas un jumts, kas cietis vairākās pārbūvēs pēdējā simtgadē. Beidzot vēsturiskais mansarda tipa skaistulis ar sarkanajiem dakstiņiem ticis noplēsts, pazemināts jumta stāvs, kaut kā salikti tur logi, pa virsu cauram skārdam – šīferis. Nekas nav mūžīgs, arī jumta segums un notekcaurules, kur vējš sanesis lapas, smiltis un iesējis augu sēklas.

Notīrīšanas process izrādās sarežģīts un dārgs pasākums. Protams, ka uzrunātie neielaižas garās sarunās. Bet lietus un sniegs dara savu melno darbu, lēni un biedējoši mērcējot māju. Tikai šovasar pieteicās palīgi – bijušo Zalves skolas audzēkņu ģimene, ko nopietnajam darbam saorganizēja Māris Usāns. Divas dienas viņš kopā ar savu audžudēlu Intaru Osīti tīrīja jumtu un notekcaurules. Ceļamkrāna grozā stāvot, skrāpēja nost sūnas un ķērpjus, meklēja saplīsušās šīfera loksnes un nomainīja tās ar veselām. Katrs metrs pārpildīto notekcauruļu tika iztīrīts, lai ūdens no jumta atrastu pareizo ceļu līdz zemei un aiztecētu pēc iespējas tālāk no ēkas pamatiem. Sestdienas pievakares lietus palīdzēja noskalot jumta segumu notīrītajās vietās, bet puiši turpināja darbu līdz vēlam vakaram. Saulainajā svētdienas pēcpusdienā ar Māra dronu uzņemtajās fotogrāfijās labi redzama plašā jumta notīrītā daļa. Paldies Mārim un Intaram par padarīto, par brīvprātīgo darbu, ko varam atmaksāt tikai simboliski. Mūsu ziedotāju naudas būtu par maz, bet tā nepieciešama vēl citiem saimnieciskajiem darbiem. Kārtējais paldies mūsu vairākkārtējam atbalstītājam Naurim Smirnovam par līdzdalību, Māra un Intara ģimenei par puišu pusdienām un atbalstu.

Darbu turpinājums sekoja jau pirmdien, kad Ilze un Jānis Ceri ķērās pie zemē nokritušo sūnu un drazu savākšanas. Talkā nāca abu mammas, lai strādāšana ritētu raitāk. Intas mašīna ar piekabi bija atrisinājums diezgan smago kravu aiztransportēšanai prom.

Visu muižas ēkas izpētes darbu speciālistu vienprātīgs ieteikums – pirmkārt, jumta nomaiņa. Vai uz to tik ātri varam cerēt? Tāpēc katrs jumta glābšanas pasākums ir kaut neliels solis ēkas bojāejas apturēšanai. Citi darbi, ko esam jau veikuši ēkas iekšpusē, bijuši iespējami, pateicoties iepriekšējo divu gadu daudzajiem ziedotājiem. Paldies mūsu ģimenēm un draugiem par atbalstu un palīdzību!

Jumta notekrenēs auga zāle un pat mazi bērziņi. Tagad no jumta lejā nonākušie koku mazuļi iestādīti parkā. Lai aug uz zemes!🤗

CEĻOJOŠO MĀKSLINIEKU DIENAS LIELZALVES MUIŽĀ 

Prezentācija:

CEĻOJOŠO MĀKSLINIEKU DIENAS

https://www.facebook.com/100001907548250/videos/221225123279822/

https://www.facebook.com/ilma.svilane/videos/230630018990875/

GLEZNOŠANA  PLENĒRĀ,

ievērojot COVID-19 ierobežojumus

16. AUGUSTS – 29. AUGUSTS

Aicinām māksliniekus un gleznošanas mācekļus! Lūgums iepriekš pieteikties, lai vienotos par laiku!

Nodrošinām gleznošanas rīku un materiālu minimumu.

 19., 20. UN 21. AUGUSTĀ –

 MEISTARKLASES GLEZNOŠANĀ UN TEKSTILDARBOS

Vada gleznotāja Maija Bērziņa un tekstilmāksliniece Zane Bērziņa

Projektu finansiāli atbalsta Neretas apvienības pārvalde

Informācija pa tālr. 27 071 996 vai 28 709 378.

Meistarklasēs vietu skaits ierobežots!

21. augustā plkst. 17.00 – pie Lielzalves muižas

skanēs akordeonistes Sintijas Leimanes

“Vasaras mūzika stārķu ceļam” –

kā sveiciens māksliniekiem, muižas stārķiem un cilvēkbērniem!

Jaunākais Lielzalves muižā augustā:

Gatavojamies uzņemt plenēra viesus! Īpašas dienas – 5. un 6.augusts!  Muižas vēsturē tās ieies kā Cerību dienas, kad pie mums viesojās Aizkraukles novada vadības un Attīstības plānošanas speciālistu delegācija un saņemts mākslinieces Taigas Kalvišķes dāvinājums, tā iedibinot Lielzalves muižas mākslas galeriju.

Fotogrāfijās ieskatam:  delegācija viesos muižā, Zalvīte agrā rītā, muižas senais parks saulrietā un pēc lietus, muižas mājas dažas telpas,  mākslas galerijas iedibinātājas Taigas Kalvišķes gleznas un Sēlijas karogs pie mājas.

afiša_Zalves skolas diena 2021 

1.jūlijs – Zalves skolas diena!

Sākums plkst. 12.00

   *Austrumu  pagrabu atklāšana

   *Muižas mājas telpu un izstāžu apskate

   *Atmiņu stāsti

 Bijušie Zalves skolas skolēni un darbinieki tiek laipni gaidīti arī 2. un 3. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 16.00.

Tālrunis: 28709378 vai 27071996

Gleznu izstāde “Laika kaleidoskops”

Lielzalves muižā

 

Muižas svētku dienā Rožu zālē tika atklāta Jaunjelgavas kultūras veicināšanas biedrības dalībnieču darbu izstāde. Gleznas veltītas Sēlijas pilsētas Jaunjelgavas šodienai un pagātnei, jo tapušas pilsētas vēsturisko fotogrāfiju iespaidā. Šoreiz skatāmas senajās fotogrāfijās redzamās vietas pilsētā, kurai tik sena un bagāta pagātne.

Pirmie izstādes skatītāji bija 24. aprīļa solotalkas dalībnieki no Neretas novada, Jaunjelgavas un Rīgas. Gleznu izstāde Lielzalves muižā vēl skatāma līdz 10. jūnijam. Laipni gaidām! Iepriekš lūgums saskaņot apmeklējuma laiku, piezvanot pa afišās minētajiem telefoniem.

 

Maija vidus talcinieki Lielzalves muižā

8.maijā sagaidījām Neretas novada bibliotekāres mūsu muižas parkā, lai kopā pavadītu ražīgu un jauku dienu. Muižas parks ir liels un darbaspēku pieprasošs. Nav nevienas dienas, kad parkā nebūtu kādu darāmu darbu, nemaz nerunājot par pašu muižas kungu māju jeb – kādreizējo godību – Šuvalovu medību pili.

Parasti brīvdienās ierodas arī ceļotāji vai garāmbraucēji, lai apskatītu ārēji necilo pili un ieskatītos mājas iekštelpās. Šoreiz gan bibliotekārēm, gan ceļotājiem varējām piedāvāt izstādes. Mums šķiet, ka bibliotekārēm bija interesanti ieskatīties mūsu Muižas lasītavā un Sēļu kluba grāmatu krātuvē. Rožu zālē vēl līdz 10.jūnijam skatāma gleznu izstāde, kas iepriecina krāsu pasaules baudītājus, bet otrajā stāvā – vairākas izstādes novadpētniecībā. Protams, interesantāk būs vietējiem skatītājiem, kas atpazīst cilvēkus un vietas, bet arī citiem izstādes var raisīt pārdomas par laikmetu vērtībām, dzīves straujo ritējumu un savu vietu šajā mainīgajā un neatkārtojamā pasaulē.

Pavasaris „rikšo” pāri Sēlijai un Lielzalves muižai, katru dienu nesdams jaunas krāsas, gaismas un dabas brīnumus. Škiet, tikko ziedēja parkā vizbulītes, bet šodien tās jau pazudušas, lai dotu vietu neaizmirstulīšu laikam.

 

Pirmie Lielzalves muižas svētki aizvadīti kopā ar brīnišķīgiem svētku solotalkas dalībniekiem!

Svētku solotalka Lielzalves muižas parkā! Paldies visiem talkotājiem! Šajās dienās pirms diviem gadiem sagadījās tā, ka parkā rīkojām fotoorientieristu talku, un Ilga Cera un Ilma Svilāne nolēma darīt visu, lai vēsturiskā un varenā ēka Zalves vidū dzīvotu. Turpmāk pēdējā aprīļa sestdiena vienmēr būs Lielzalves muižas svētki! 🤗🤗
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

afiša – muižas svētki 2021

24. APRĪLIS

LIELZALVES MUIŽAS SVĒTKI

ZEM MASKAS

Lielzalves muižas ziņas:

Ar prieku gaidīsim solotalku talciniekus Lielzalves muižas parkā arī maijā – katram izdevīgā laikā!

Iepriekš jāpiesakās pa tālr. 27 071 996 vai 28 709 378.

24. aprīlis – Lielzalves muižas svētki (šogad – zem maskas!)

Aicinām ciemos individuāli un ģimenes no plkst. 12.00 līdz 17.00
Sīkāka informācija sekos!

Lielzalves muižas darbdienas 😁🤔

Šeit saite uz prezentāciju “Lielzalves muižas darbdienas”:

Prezentācija_Muiža darbdienās

Pavasaris. Uz brīdi atgriezusies ziema. Iepriekšējā atkusnī ar palīgiem paspējām izvākt laiku nokalpojušās grīdas vismaz 3 slāņos. Pavisam nedaudz atklājās cementa grīda, pārējā – zeme ar ķieģeļu atlūzām. Šajā pēcpusdienā – aiz loga atkusnis. Lielā grīdu palieku kaudze bijušās sporta zāles priekšā nu ir aizvākta. Paldies vietējiem puišiem! Pirmā stāva satrunējušās grīdas izvācot, cerējām, ka apakšā ir bruģējums, bet…
Mūsu parastie un neiztrūkstošie darba rīki un piederumi visu ziemu – malkas pagales, sērkociņi, birste, gružu lāpstiņa. Rudenī iestiklojām gandrīz visus logus, kuriem ir rāmji. Šajā ziemā telpās bija jūtami + grādi. Kurinājām regulāri 6 līdz 8 krāsnis abos stāvos.
Virs kādreizējā kamīna Grāfu apartamentos apmeties mazs eņģelītis, kas spēlē vijoli. Grāfu apartamenti,- tā nosaucām telpu, kur varam pastāstīt par šīs muižas vēsturi un personībām, kas šo vēsturi veidoja. Skolas laikos te bija zēnu darbmācības klase ar lielu darba galdu vidū. No tā izvilkām divas saujas naglu…
Dažas darbdienu mīklas bijušajā Šuvalovu medību pilī.🧐
Mājas sienas biezums ir ap 1metrs. Kad no otrā stāva durvis atceļoja uz pirmo stāvu? Vai tās būvējis 19.vai 18. gadsimta galdnieks?
Par Rundāles pils īpašniekiem viss ir skaidrs. Kuriem no cariskās Krievijas ietekmīgās un bagātās Šuvaļovu dzimtas valdītājiem Baltijā piederēja Lielzalves muiža?
Kāpņu telpas griesti zilā krāsā. Skolas laikā pirms 1970-to gadu lielā remonta šeit bija klase otrajā stāvā. Pirmā stāva koridors ēkas rietumu pusē arī zils, bet krāsa tumšāka. Cik krāsu kārtas te varētu būt? Vai šie griesti bijuši oranžā krāsā? Kas tas par “dizaina mākslas” darbu? Vai tā ir “modernās mākslas” glezna? Tie ir tikai daži no simts jautājumiem par Lielzalves muižu parastā darbdienā.
Jautājumi ik uz soļa! 😏

Ar šī gada 5.aprīli Lielzalves muižā uzsākam VKKF daļēji atbalstīto projektu «Lielzalves muižas kultūrvēsturiskā mantojuma padziļināta izpēte un novērtējums». Izpēti veiks SIA «Arhitektoniskās izpētes grupa.

Zalve, Lielzalve

Salven, Gr.Salwen, Saluenhof, Salvenhoff, Gross-Salwen, L.Salwe

Latīņu valodā – Salve! – Esi sveicināts!

Salvare – glābt.

Ciematiņš Nereta-Aizkraukle ceļa malā. Bijušais Lielzalves muižas parks ar pili, ko Sēļu klubs pieskata, kopj, tīra un veido. Šis bijušais muižas centrs joprojām pieder pagastam, kā tas bijis jau 99 gadus. Bagātā Zalve,- vieta, kurai pašai ir sava pils- muižas kungu māja, kas pieder pašiem, bet arī pašiem par to jāgādā. Vieta, kur paslēpties, kas var glābt un saka visiem – Esi sveicināts! Varbūt glābšanas misija ir jau iekodēta uz gadsimtiem Zalves vārdā, kas pazīstams jau kopš 1554.gada? Lauki, meži, rāmie Zalvītes ūdeņi senajā upes gultnē, vecie parka koki, ēnainās alejas un jaunās iestaigātās takas, – vieta atpūtai, darbam un pārdomām par šo dīvaino laiku, kas nospiež, baida un mūs apstādina. Bet tikai ne te! Te pavasarī, vasarā, rudenī un droši vien arī ziemā būs iespēja atnākt, lai pielāgotos tam, kā ir, un „noņemt dzīvi no pauzes”. Un mēs teiksim- Salve!

Lielzalves muižas mājas 2.stāvā – Pasaku teātra telpā iekārtota izstāde

„…un viņi dzīvoja…”

Izstāde skatāma individuāli vai kopā ar ģimeni.

           Būsim atbildīgi un uzliksim maskas. Ievērosim 2m attālumu viens no otra!

Iepriekš jāpiesakās pa tel. 270 719 96 vai 287 093 78

Adrese: Zalves skola, Zalve, Neretas novads, LV-5112

afiša_ izstāde_… un viņi dzīvoja…

Lielzalves muižas svētkiem gatavojoties!

27. aprīlī apritēs divi gadi kopš mūsu pirmā darbiņa Lielzalves muižas kungu mājas saglabāšanā,- kopš  parka sakopšanas talkas. Materiālajām vērtībām – lietām, ēkām, telpām – būtiska to fiziska saglabāšana un pastāvēšana, bet  tai jāiet blakus ar stāstu, aprakstu un ziņām par šīm priekšmetiskajām vērtībām. Bez informācijas tās ir mēmas. Lielzalves muižas kungu māju un tās apkārtni ietērpjam stāstā, vācam ziņas, fotogrāfijas un lietas, kas ēkai iedotu dzīvību. Šobrīd – februāra pēdējā nedēļā – ar pagasta pārvaldes palīdzību tīrām pirmā stāva koridoru un bijušās sporta zāles grīdas, bet, siltākam laikam iestājoties, kad grīdas būs iztīrītas, ar prieku uzņemsim ciemiņus – individuālus apmeklētājus un ģimenes. Atverot šo saiti un noskatoties prezentāciju par Lielzalves muižu, būsiet nedaudz ieskatījušies Zalves pagasta lielākās un varenākās ēkas – muižas kungu mājas – telpās un  pastaigājuši pa vēsturisko parku.

Prezentācijā nav notikumu stāsta, bet tikai  tas, ko notikumi radījuši,- vide, tai raksturīgi priekšmeti un to valoda.                                                    Lielzalves muiža 2020-21.

 

Saite uz tekstu “Ziemeļbrieža vēstule Zalvei”:

Ziemeļbrieža vēstule

ZALVE ZIEMĀ

Saite uz rezentāciju:

  ZALVE ZIEMĀ

 

 

1991. GADA BARIKĀŽU AIZSTĀVJU ATCERES DIENA

30 GADI BARIKĀDĒM –  PAR LATVIJAS BRĪVĪBU UN NEATKARĪBU

20. janvārī no plkst. 15.00 līdz 18.00

barikāžu atceres ugunskurs Lielzalves muižas parkā

Apraksts-Barikāžu atcere Zalvē

barikādes

.

Apsveikums Jaunajā 2021.gadā

Latvijas dzimšanas diena Lielzalves muižā

Svētki aizvadīti, bet atmiņā vēl ilgi paliks šis tumšais, lietainai un vējainais vakars ar krāšņi izgaismoto Lielzalves muižas ēku un daudzajām sarkani baltām lampiņu virtenēm muižas parkā, iezīmējot galvenās takas. Vējš un lietus lāses no kokiem izdzēš krāsainās lampiņas vienu pēc otras, bet mēs tās iededzam no jauna. Izturīgākās paliek, lai tumšajā parkā radītu mainīgus un neparedzamus rakstus. Arī tad, kad jau ap pusnakti izdzisušas laternas un parks ietinies pilnīgā tumsā, starp neredzamajiem kokiem vēl dzīvo izkaisītas sarkanas uguntiņas.

Saite uz prezentāciju:

Latvijas-dzimšanas-dienā__

 

Muižas parks oktobra beigās. Jaunais uzraksts šosejas malā vēsta, ka kādreiz te bijis Lielzalves muižas centrs ar savu dzīvi.

Saite uz aprakstu:

Rudens 2020 Lielzalves muižā

Pirms gada 26.septembrī Sēļu klubs noslēdza līgumu ar Neretas novada pašvaldību par kādreizējās Lielzalves muižas kungu mājas pārņemšanu bezatlīdzības lietošanā. Topošā Sēļu kluba rezidence soli pa solim turpina telpu sakārtošanu, sakopšanu, apdzīvošanu, iekārtošanu un gatavojas jaunai ziemai. Tikko noslēdzies muižas parka sakopšanas projekts, kura rezultātā nostiprināti esošie vārtu stabi, lai aizkavētu to tālāku sabrukšanu. Pēc izskata var spriest, ka tie laboti vairākkārtīgi, tomēr gadu gaitā, šķiet, aizvien mazāk līdzinās kādreizējās muižas parka vārtiem. Vēl joprojām meklējam muižas fotogrāfijas un aicinām arī lasītājus pārskatīt vecos ģimeņu albumus, kur varētu būt redzama muiža, kungu mājas telpas un parks. Iedzīvotāju iniciatīvu projekts „Lielzalves muižas parka vārtu konstrukciju nostiprināšana un konservācija”, paļaujoties uz Zalves pagasta atbalstu, tika iecerēts un veikts ar mērķi padarīt kādreizējo muižas parku par skaistu un patīkamu vietu Zalvē. Sēļu kluba pārziņā ir pati kungu māja, tomēr mums ļoti rūp arī apkārtne, lai tā būtu sakopta un visiem lai prieks apmeklēt gan pašu muižu, gan seno parku. Darāmā vēl pietiek.

Septembra solotalkās sagatavojām vietu muižas uzraksta novietošanai, kas tapis pateicoties vietējo zalviešu iniciatīvai, atbalstam, ieguldītajiem līdzekļiem un darbam. Vissirsnīgākais paldies Normundam Kalniņam par viņa īstenoto ideju Lielzalves muižas uzraksta novietošanai parka malā. Paldies viņam par atbalstu, padomiem un palīdzību arī citos saimnieciskos jautājumos! Pateicība muižas nosaukuma darinātājam kokā Jānim Beņjavam un mūsu atbalstītājam Naurim Smirnovam! Garāmbraucēji var izlasīt, ka šī vieta saucas Lielzalves muiža, kas kartēs vienmēr būs Zalve. Mūsu mērķis ir atdzīvināt vēsturi, lai pagātnes saistošākās, cēlākās un izcilākās notikumu lappuses neļautu mums nogrimt pieticībā un bezcerībā. Šī vieta vienmēr bijusi īpaša, cilvēkiem bagāta, raibu notikumu pārpilna, atpakaļ aicinoša un vilinoša. Visi laiki te gājuši pāri, atstājot savas pēdas šajā vietā un arī mūsos pašos. Tieši tāpēc tā var būt īstā vieta Sēļu kluba mītnei, kur un no kurienes īstenot mūsu biedrības idejas apkārtējiem pagastiem un visai Sēlijai.

https://documentcloud.adobe.com/link/review?uri=urn:aaid:scds:US:6116d96c-5b44-4d5a-bb8d-29806f647429

Lielzalves muiža 

Lielzalves muižas kungu māja gatavojas ziemai. Topošā Sēļu kluba rezidence soli pa solim turpina telpu sakārtošanu, sakopšanu, apdzīvošanu un iekārtošanu. Septembra solotalkās iztīrījām Austrumu pagrabus, sagatavojām vietu muižas uzraksta novietošanai, kas tapis pateicoties vietējo zalviešu iniciatīvai, atbalstam, ieguldītajiem līdzekļiem un darbam. Vissirsnīgākais paldies Normundam Kalniņam par viņa īstenoto ideju Lielzalves muižas uzraksta novietošanai parka malā. Paldies par atbalstu, padomiem un palīdzību arī citos saimnieciskos jautājumos! Paldies muižas nosaukuma darinātājam kokā Jānim Beņjavam. Pateicība mūsu atbalstītājam Naurim Smirnovam!

Ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī draugi, atbalstītāji un domubiedri no Neretas, Aizkraukles, Viesītes un pat no Rīgas ieradās uz mūsu aicinājumu palīdzēt darbos. Īpašs paldies Sosāru ģimenei un Ingai Kalerei! Pateicoties viņiem, iztīrīti Austrumu pagrabi, un mēs jau plānojam tos rādīt interesentiem. Viņu dāvinājumi un ziedojumi ir liels atbalsts mūsu darbā dažādām iecerēm. Ar viņu palīdzību mūsu rožu dobe ieguvusi jaunu izskatu, un viņu dāvinātās un iestādītās parka rozes jau nākamgad būs pamanāmas cerīņu laukumā.

Trešā lielākā pārmaiņa mūsu darbā ir Medību kabineta iekārtošana pirmajā stāvā. Esam ieguvuši dāvinājumus medību trofeju izstādei, ko varam jau te izvietot. Pirmie dāvinājumi saņemti no Ģirta Abizāra – šī gada divas medību trofejas – un no Jāņa Kupra Viesītē – pašdarināta galda lampa un virpots trauks.

Septembra solotalkas

https://www.facebook.com/seluklubs/
https://www.facebook.com/seluklubs/photos/
pcb.4798760416862932/4798738306865143/

Rudens sākums Lielzalves muižā

Kā atvadas vasarai muižas parkā zied pagājušajā gadā iestādītās rozes – sveiciens sen sen te bijušajai grāfu Šuvalovu medību pilij. Gadu desmiti un pat simti aizritējuši, bet šī māja joprojām glabā savas vēstures pēdas. Arī daudzo skolēnu soļus garajos koridoros un klasēs. Grūti izskaidrojama šīs vietas maģija un pievilkšanas spēks. Tas ir kā miers, ko izstaro simtgadīgie koki muižas parkā, kā aizejošās vasaras siltie stari, kas mūs atmiņās sildīs visu garo ziemu. Katru rītu saulīte uzlec parka austrumu pusē un vakarā noriet aiz rietumu kokiem. Un tā – mūžīgi…

 

LIELZALVES MUIŽA

SEPTEMBRĪ

AICINA UZ SOLOTALKĀM

laikā no 10.00 līdz 14.00:

sestdien 05.09.

svētdien 06.09.

sestdien 26.09.

    svētdien 27.09.

Lūgums iepriekš pieteikties

 pa tel.: 28 709 378 vai 27 071 996

solotalkas

 

LIELZALVES MUIŽĀ

“VASARAS MŪZIKA STĀRĶU CEĻAM”

Muzicē Pēteris Draņevičs un Aleksandrs Gors

Vasaras mūzika stārķu ceļam

Sestdien 15. augustā no plkst. 10.00

Lielzalves muižas parkā

TALKA

AR UGUNSKURA ATKLĀŠANU

 

Lielzalves muižas kontrolpunkts Sēlijas rallijā 

25. un 26. jūlijs topošajā Sēļu kluba rezidencē – Lielzalves muižā

 

Vēsturisko parku un dārzu dienas

Lielzalves muižā

1. jūlijs – Zalves skolas diena

2020

afiša- 1.jūl.

Pavasara talka Lielzalves muižā 2020. gada 15. un 16. maijā

Gar abām parka takas malām būs atjaunotās hostu rindas

Neaizmirstulīšu paklāji Lielzalves muižas parkā

Lai kā, bet tomēr muiža

Desmit gadus šis pērtiķītis gulēja aiz skapja mazo bērnu klasītē Zalves skola

Šodien esam astoņi talcinieki un suns!

Palīdzam pagātnei savienoties ar šodienu

Šodien mūs visus vieno skola!

2020. gads

Lielzalves muiža Lieldienās

Zalve-Lielzalve. Lielzalves muižas kungu māja – grāfu Šuvalovu medību pils – Lielzalves, Zalves pamatskola. Katrs gadsimts te atstājis savas pēdas, noliedzot šīs ēkas pagātni, pārbūvējot, uzlabojot pēc sava prāta un sapratnes. Visvairāk uzlabojumu, izpostot, nojaucot, izmetot un iznīcinot “buržuāzijas paliekas”, atnesis pagājušais gadsimts. Katra vieta te vēstures piepildīta, lai darītu mūs bagātākus. Tikai atvērts prāts un sirds to spēj saskatīt un saprast, tāpat kā Lieldienu stāstu, Dieva dēla augšāmcelšanos un nozīmi vēstures gaitā.

afiša-5

Sēļu klubs, Reģ. Nr. 50008220371
AS Swedbanka, LV26HABA0551037972430