Piedalāmies

Bareljefa atklāšana akadēmiķa profesora Arņa Vīksnas piemiņai

Godinot Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesora Arņa Vīksnas
(1942-2018) ieguldījumu Latvijas medicīnas zinātnē un izglītībā, otrdien,
25. februārī, plkst. 14.00 Latvijas Universitātes Zinātņu mājas 3. stāvā
(Torņakalnā, Jelgavas ielā 3) tika atklāts bareljefs profesora piemiņai.
Piemiņas plāksni veidojis tēlnieks Kārlis Alainis.

http://www.mvm.lv/lv/zinas/in-memoriam-arnis-viksna

https://lv.wikipedia.org/wiki/Arnis_Vīksna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arņa Vīksnas galvenās pētījumu tēmas bija Latvijas medicīnas vēsture, it sevišķi medicīniskā izglītība Latvijā un Tērbatā. Tāpat Arnis Vīksna atstājis lielu ieguldījumu ievērojamu ārstu dzīvju, medicīnas pieminekļu, seno aptieku, slimnīcu vēstures, Latgales ārstniecības, Latvijas Sarkanā Krusta darbības, apdrošināšanas medicīnas izpētē. Nenovērtējams informācijas avots ir Arņa Vīksnas vāktie un apkopotie medicīnas jubilejas dati, kas vairāku desmitu gadu garumā viņa redakcijā iznāca ik gadus. Ar to palīdzību savu vietu medicīnas vēsturē, kurai  piepulcējies arī pats autors, viņš atdeva ne tikai izcilajiem mediķiem un zinātniekiem, bet arī ierindas ārstiem.

Viņš ir sarakstījis vairāk nekā trīsdesmit grāmatas un neskaitāmas zinātniskas un medicīnas vēsturi popularizējošas publikācijas, daudzu medicīniska rakstura izdevumu redaktors un redkolēģiju loceklis. 2018. gada 17. janvārī, Paula Stradiņa dzimšanas dienā, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tika prezentēta autora pēdējā grāmata «Pa profesora Paula Stradiņa mūža takām».

2021. gada 17. janvārī Viesīte un visas Latvijas mediķi atzīmēs profesora Paula Stradiņa 125. dzimšanas dienu.

Praktiskais seminārs “2019. gada pārskata sagatavošana”

Tuvojoties gada pārskatu iesniegšanas termiņam, NVO namā pulcējas NVO pārstāvji, kam rūp kā pareizi sagatavot un iesniegt pārskatus.

Seminārā organizāciju pārstāvjus iepazīstināja ar gada pārskata sastāvdaļām, bilanci, ieņēmumu un izdevumu pārskatu, to iesniegšanu Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā deklarēšanās sistēmā un citiem saistītiem jautājumiem.

Semināru vadīja Linda Miezīte – SIA “Mensarius” un SIA “Grāmatvedība biznesam” valdes priekšsēdētāja, praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības, juridiskajos un uzņēmējdarbības uzsākšanas jautājumos. Praktiska pieredze grāmatvedības uzskaitē sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, individuāliem komersantiem, biedrībām, pašnodarbinātajām personām, modulārās profesionālās mācību programmas “Grāmatvedis” un “Finanšu darbinieks” darba grupas eksperte.

Atbildēt